Main
Note: This page translation was made by third party contributors and might not be accurate or could be out of date. Please refer to the english version for reference

Witaj w WorldSpot.net

Załóż swój własny Hotspot za darmo, i współdziel swoje połączenie internetowe!

Worldspot.net zapewnia łatwy sposób na współdzielenie połączenia internetowego przy użyciu zaawansowanych funkcji uwierzytelniania użytkowników hotspotu i profilowania dostępu do Internetu.

Przykładowo, można ograniczyć dostęp do internetu do 10 godzin tygodniowo lub 100 MB dziennie dla każdego użytkownika. Ta usługa jest darmowa pod warunkiem, że dostęp do twojego hotspotu jest również darmowy.

Właściciele publicznie dostępnych miejsc (hoteli, kawiarni, itp.) mogą drukować indywidualne karty dostępowe. W niedalekiej przyszłości będą dostępne usługi płatności online, pozwalające każdemu zarabiać pieniądze za dostęp do Internetu.

Czym jest hotspot?

Hotspot to publiczny punkt bezprzewodowego dostępu do Internetu. Hotspot ma swoją stronę www, na której użytkownicy logują się i przyznawany jest im dostęp do Internetu.

Jak to działa?

Użytkownik sieci bezprzewodowej łaczy się z hotspotem za pomocą komputera, PDA lub innego urządzenia z przeglądarką WWW.

Każda próba połączenia z jakąś stroną WWW zostaje przekierowana na stronę hotspotu (tzw. stronę logowania).

Takie przekierowanie realizowane jest przez oprogramowanie hotspotu zainstalowane w punkcie dostępowym lub jego pobliżu. Dostęp do Internetu bedzie przyznany dopiero gdy użytkownik zostanie zidentyfikowany i warunki dostępu będą spełnione.

WorldSpot.net dostarcza usługę potrzebną do uwierzytelniania użytkowników i sprawdzania warunków dostępu do sieci dla poszczególnych użytkowników. Po takim sprawdzeniu WorldSpot.net wysyła do punktu dostępowego informację o tym, czy dostęp ma być przyznany, i o ewentualnych ograniczeniach nałożonych na użytkownika (prędkość transmisji, ilość danych do pobrania, itp.)

Jak założyć i skonfigurować Hotspot?

Zakładanie i zarządzanie hotspotem jest bardzo łatwe i całkowicie darmowe.

System zarządzania hotspotami WorldSpot.net jest kompatybilny z OpenSource'owym oprogramowaniem chillispot. Może ono działać na każdym komputerze lub routerze z zainstalowanym Linuksem.

Zalecamy zainstalowanie łatwego w użyciu firmware'u DD-WRT na kompatybilnym routerze. DD-WRT zawiera wiele zaawansowanych funkcji, a także oprogramowanie Chillispot. Przy jego pomocy można skonfigurować Hotspot używając wyłacznie przeglądarki WWW.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować DD-WRT.

Jeśli potrafisz, możesz użyć jakiegokolwiek innego firmware'u (np. openwrt), lub komputera PC z systemem Linux.

Po zainstalowaniu chillispot zarejestruj się, kliknij na link aktywujący w emailu, a potem stwórz swój Hotspot na stronach WorldSpot.net.

Kiedy już stworzysz Hotspot, kliknij na 'Wyświetl informacje konfiguracyjne' i odpowiednio zmodyfikuj swoją konfigurację chillispot.

Nie zapomnij o ustawieniu opcji Hotspotu i utworzeniu profilu dostępu.

Po zrestartowaniu routera możesz połączyć się ze swoim Hotspotem i przetestować jego działanie.

Funkcje WorldSpot.net

Używając WorldSpot.net nie musisz ustawiać skomplikowanego serwera Radius ani serwera WWW. Twój Hotspot może działać na tanim routerze z kartą WiFi podłączonym do Internetu.

Całe zarządzanie odbywa się przez Internet, nie potrzebujesz fizycznego dostępu do swoich punktów dostępowych.

Funkcje zarządzania hotspotem:

 • Zarządzanie wieloma hotspotami
 • Historia połączeń dla wszystkich hotspotów
 • Zaawansowane profile dostępu z możliwością ustalania limitów.
  • Całkowity czas połączenia.
  • Całkowita ilość danych przesłanych do Internetu
  • Całkowita ilość danych odebranych z Internetu
  • Całkowita ilość danych odebranych + przesłanych
  • Maksymalna szybkość wysyłania
  • Maksymalna szybkość odbierania
  • Czas resetowania limitów: Wszystkie powyższe limity mogą być resetowane po upływie określonego czasu. Dzięki temu można udzielić użytkownikom dostępu np. na godzinę dziennie albo ograniczyć ilość danych do 1 Gb na godzinę...
  • Czas ważności: Użytkownik będzie miał dostęp tylko przez określony czas od pierwszego logowania. Na przykład można zaoferować dostęp na 2 godziny dziennie przez tydzień.
 • Użytkownik może mieć możliwość wyboru pomiędzy różnymi profilami dostępu.
 • Te same profile dostępu mogą działać na wielu hotspotach. Użytkownicy mogą wtedy przenosić się między wszystkimi punktapi dostępu.
 • Konta prywatne - powiązane z profilami dostępu. Można stworzyć szeroką ofertę dla klientów.
 • Zautomatyzowane tworzenie kart dostępowych (zarządzanie pakietami kart)
 • Łatwa edycja strony powitalnej hotspotu z obrazkami i obiektami Flash
 • Łatwe dostosowywanie wyglądu i drukowanie kart dostępowych
 • Konta lub przypisane do adresu MAC: Możesz sprzedawać karty dostępowe nawet dla urządzeń bez przeglądarki, np. telefony WiFi
 • Rejestracja dla użytkowników kart dostępowych: użytkownik musi potwierdzić swój adres email przed użyciem karty dostępowej
Na forum, w specjalnym temacie można przeczytaćo nowych funkcjach WorldSpot.net.

WorldSpot.net

SIREN 509 757 811
15 rue Gauguin
78960 Voisins le Bretonneux
FRANCE